Gabinet masażu

rehabilitacja2

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

Opis metody: Terapia czaszkowo-krzyżowa polega na delikatnej manipulacji kości krzyżowej, kości czaszki oraz powięzi regulując przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego, którego rytm zwany jest „oddechem życia”. TCK to sztuka inteligentnego dotyku terapeuty, wymagająca umiejętnego postrzegania oraz współodczuwania na wielu płaszczyznach. Dłonie terapeuty nie tylko wyczuwają struktury anatomiczne ciała i napięcia tkankowe, ale również subtelną energię życiową i historię, która zapisała się w tkankach. Każdy pacjent posiada naturalne zasoby i mądrość, która dąży do uruchomienia procesów uzdrawiania, już dawno zauważył to prekursor medycyny Hipokrates mówiąc: „lekarz leczy, a natura uzdrawia”. Terapia czaszkowo-krzyżowa to nie tylko subtelny wpływ na biodynamiczny układ pacjenta, ale również pomoc w świadomym odczuwaniu własnego ciała i ukierunkowanie na poznanie własnego potencjału uzdrawiania, pozwalając sięgać do matrycy naszego zdrowia i uruchomić nasz wewnętrzny mechanizm leczenia. Negatywne emocje i stres gromadzone są w naszym organizmie na poziomie biochemicznym, komórkowym, tkankowym oraz energetycznym. Zestresowane i napięte tkanki zachowują w sobie traumę przez nierzadko długi okres, zastosowanie terapii osteopatii kranialnej dąży do regulacji napięcia nerwowego, rozluźnienia struktur tkankowych i pozbawia nas negatywnych skutków przeszłych wydarzeń traumatycznych.

Grupa pacjentów: migrena, bóle i zawroty głowy, bóle pleców, bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, bóle szyi, autyzm, długotrwały stres, schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego, skoliozy, nadpobudliwość, zaburzenia centralnego układu nerwowego, zespół stresu pourazowego, bóle idiopatyczne, bolesna menstruacja, chroniczne zmęczenie, urazy powypadkowe, dysleksja, zaburzenia koncentracji, zapalenie zatok, depresje, napięcia emocjonalne, kłopoty ze wzrokiem i słuchem, zaburzenia snu

 • Czas trwania: 60 minut
 • Częstość zabiegów: 3 razy w tygodniu do 10 zabiegów lub ustąpienia objawów, profilaktycznie raz w miesiącu
 • Cena: 100 zł

Masaż Lomi Lomi Nui

Opis metody: Masaż Lomi Lomi Nui pochodzi z wysp Hawajskich, pierwotnie wykonywany był jako rytualny masaż świątynny w celach leczniczych i w potrzebie podjęcia ważnej decyzji życiowej. Pierwotnie trwał nawet do kilku dni, obecnie hawajski masaż zajmuje około 90 minut. Masaż wykonuje się płynnymi ruchami dłoni oraz przedramion, podczas zabiegu wykonywane są również bierne ruchy rąk i nóg, w celu rozluźnienia największych stawów. Masaż bardzo relaksuje, uwalnia napięcia mięśniowe i nagromadzony w ciele stres. Masaż Lomi Lomi Nui jest dostosowany indywidualnie dla każdego pacjenta, jego dolegliwości i stanu psychofizycznego. Całemu zabiegowi towarzyszy uspokajająca muzyka pomagająca w wyciszeniu i koncentracji na masażu.

Grupa pacjentów: z długotrwałym stresem, napięciem, niepokojem, chronicznym zmęczeniem, spadkiem odporności psycho-fizycznej

 • Czas trwania: 90 minut
 • Częstość zabiegów: według potrzeby pacjenta, nie częściej niż co drugi dzień
 • Cena: 200 zł

Masaż Ajurwedyjski Głowy

Opis metody: Ajurweda to najstarszy na świecie system medyczny wywodzący się ze starożytnych Indii, traktuje ciało i umysł jako całość. Ajurwedyjski masaż głowy czyli Shiro Abhyanga to w znaczeniu dosłownym: nałożenie oleju na głowę. Regularny masaż prowadzi do odnowy emocjonalnej, mentalnej i fizycznej. Masaż wykonuje się najpierw na mięśniach ramion, piersiowym odcinku kręgosłupa i szyi, aby rozluźnić najbardziej obciążone mięśnie przez naszą głowę. Następnie masowana jest skóra głowy, potylica, twarz i narządy zmysłu (oczy, uszy i nos). Shiro Abhyanga likwiduje napięcia, łagodzi stres, poprawia krążenie skóry głowy, wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów, wspomaga leczenie: nerwowości, nadpobudliwości, migrenowych buli głowy, łysienia oraz wygładza zmarszczki.

Grupa pacjentów: pacjenci zestresowani, długotrwale zmęczeni, z bólami głowy, dbający o włosy i urodę

 • Czas trwania: 30-40 minut
 • Częstość zabiegów: według preferencji pacjenta
 • Cena: 90 zł

Masaż Leczniczy Kręgosłupa

Opis metody: Masaż leczniczy kręgosłupa należy do masaży klasycznych, pobudza układ krwionośny, limfatyczny oraz mięśniowy, pozytywnie wpływa na samopoczucie, wspomaga wydzielanie serotoniny, ma działanie przeciwbólowe i odpręża. Masaż składa się z technik głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania oraz wibracji.

Grupa pacjentów: bóle pleców, przeciążenia, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, rwa kulszowa, stresujący tryb życia, niska aktywność fizyczna

 • Czas trwania: 40 minut
 • Częstość zabiegów: leczniczo 3 razy w tygodniu, profilaktycznie raz w tygodniu
 • Cena: 90 zł

Ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup

Opis metody: Ćwiczenia w leczeniu bólów kręgosłupa dają największą szansę długotrwałej poprawy, zapobiegają przed nawrotem choroby oraz zabezpieczają kręgosłup przed potencjalnymi urazami w przyszłości. Ćwiczenia przynoszą najlepsze efekty przy regularnym wykonaniu, wzmacniają osłabione mięśnie i regulują napięcie mięśni przykręgosłupowych.

Grupa pacjentów: bóle pleców, przeciążenia, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, rwa kulszowa, siedzący tryb życia, dyskopatia poza okresem zaostrzenia

 • Czas trwania: 30 minut
 • Częstość zabiegów: 3-5 razy w tygodniu
 • Cena: 60zł

Magnetostymulacja typu Viofor JPS

Magnetostymulacja jest metoda terapeutyczna wywodząca się z magnetoterapii, w której leczy się organizm za pomocą zmiennych pól magnetycznych o bardzo niskich wartościach indukcji magnetycznej nie przekraczających 100 μT. Zakres indukcji urządzenia do magnetostymulacji Viofor JPS wynosi 30-70 μT jest więc bardzo zbliżona do indukcji pola magnetycznego Ziemi.
Aparat Viofor JPS ma pozytywny wpływ na procesy komórkowe, energetyczne i stymulujące organizm do samoregulacji. Działanie tego zabiegu wpływa na cały organizm i wspiera go dając efekty: przeciwbólowe, przeciwzapalne, hipotensyjne, poprawiające mineralizację kości, poprawiające przewodnictwo międzyneuronalne oraz wspomaga działanie szyszynki i jej wpływ na rytm dobowy.
Przeciwbólowy efekt spowodowany jest zwiększonym wydzielaniem beta-endorfin, które należą do naturalnych opiatów, zmniejszenie odczuwanego bólu jest również utrzymywane po zabiegu. Przeciwzapalne działanie powstaje dzięki zwiększeniu produkcji c-AMP (cyklo-adenozynomonofosforan) i prostaglandyny E, które wpływają na obniżenie uwalnianych czynników zapalnych z leukocytów (neutrofile, bazofile, leukocyty) i komórek tucznych. Obniżenie ciśnienia krwi w naczyniach krwionośnych jest efektem obniżenia napięcia mięśni gładkich spowodowane regulacją funkcji wegetatywnych. Może się do tego przyczyniać również zmniejszenie agregacji czerwonych krwinek i wzrostem ciśnienia parcjalnego w tkankach. Struktura kostna przy działaniu pola magnetycznego, dzięki efektowi piezoelektrycznemu stymulującego wzrost struktur beleczkowatych, jest w stanie szybciej się regenerować, nawet jeśli kość nie jest poddana obciążeniom osiowym. Lepsze wydzielanie melatoniny, po zastosowaniu magnetostymulacji przypisuje się wpływowi pola magnetycznego na szyszynkę. W efekcie lepsze wydzielanie melatoniny, która poprawia jednocześnie rytm dobowy i jest bardzo dobrym niwelatorem wolnych rodników w organizmie, następuje spowolnienie procesów starzenia się. Lepsze oddychanie komórkowe, wynikające z szybszego pochłaniania tlenu i jego utylizacji w komórkach, poprawia produkcję ATP, syntezę DNA, przyspiesza kariokinezę i podziały komórkowe.

Badania naukowe wyróżniają jeszcze wiele pozytywnych właściwości pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Między innymi są to: stymulacja wzrostu aksonów i neuronów nieuszkodzonych, stymulowanie rozgałęzienia i różnicowania neurytów, minimalizacja bliznowacenia okołonerwowego, wzrost stężenia substancji wysokoenergetycznych w tkance mózgowej i erytrocytach, poprawę stanu zdrowia u pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Badacze także zwracają uwagę, na lepsze efekty u pacjentów po udarze poddawanych zabiegom magnetostymulacji.

Regularne stosowanie magnetostymulacji pozwala na ograniczenie farmakoterapii w zastosowaniu przeciwbólowym i hipotensyjnym. Powyższe wspólne uzupełniające się środki lecznicze pozwolą na lepszą ochronę układu pokarmowego i odciążenia układów oczyszczających organizm.

 • Czas trwania: 8-20minut
 • Cena: 30zł

Aktywni na
facebooku

Klinika Biorezonansu

Porady, opisy przypadków, autorskie wykłady dr Marcina Sowińskiego i nie tylko.

Medycyna naturalna

Profil poświęcony zgłebianiu wiedzy na temat medycyny naturalnej.

Borelioza

Aktualne informacje na temat boreliozy.

Nota prawna

Wykonywane diagnozy i terapie w Klinice Biorezonansu metodami biorezonansu nie są diagnozami i zabiegami medycznymi, a wykorzystywany sprzęt nie jest aparaturą medyczną w sensie medycyny akademickiej. Są to komplementarne terapie informacyjno-holistyczne, których celem jest profilaktyka i wspieranie organizmu w powrocie do jego wyrównanych funkcji, czyli tzw homeostazy. Metodami biorezonansu nie leczymy, nie zajmujemy się stanami ostrymi, nie stawiamy diagnoz lekarskich, ani nie zmieniamy zaleceń lekarskich. Wszystkie informacje i materiały dostępne na stronie www.klinika-biorezonansu.pl służą jedynie celom edukacyjnym i nie mogą być stosowane zastępczo do diagnozy lekarza. Nie są też podstawą do stawiania ostatecznej diagnozy i podejmowania leczenia. Leczenie zawsze należy konsultować z lekarzem medycyny. Podczas stosowania terapii komplementarnych zalecamy skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym w celu oceny i ewentualnej diagnostyki stanu zdrowia. Zajmujemy się medycyną informacyjną i detoksykacyjną, holografią medyczną i homotoksykologią kliniczną. Nie należy samowolnie zmieniać zaleceń lekarskich na podstawie uzyskanej w naszym ośrodku diagnozy. W tym celu konieczna jest konsultacja lekarska. Przedstawiamy powyższą notę prawną w celu zaznajomienia naszych klientów o zakresie świadczonych usług metodą biorezonansu przed skorzystaniem z naszych diagnoz i terapii.